Złote Szkoły NBP

Drodzy rodzice, uczniowie i przyjaciele naszej szkoły!

Pragniemy Was poinformować, że cały czas działamy i nie odpoczywamy. Nasza szkoła przystąpiła do programu „Złote Szkoły NBP” i zostaliśmy Drużyną Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej Szkoły, która ubiega się o tytuł „Złotej Szkoły NBP”.

Do wykonania mamy trzy zadania na temat edycji programu. Temat edycji to: „Giganci finansów osobistych”. W ramach programu realizujemy zadania w trzech kategoriach: spotkanie z ekspertem, lekcję z ekonomią i debatę szkolną. Drużyna, czyli nasi handlowcy poruszają takie zagadnienia, jak: oszczędzanie,  zarządzanie własnymi pieniędzmi, zakładanie konta bankowego (nie tylko w języku polskim), uczymy się jak bezpiecznie dokonywać zakupów i zaciągać zobowiązania finansowe. Koordynatorami programu w naszej szkole są Pani Izabela Kraśniewska i Pani Justyna Nowakowska. Obie nauczycielki czuwają nad realizacją zadań.

Za nami już pierwsze zajęcia i spotkanie z ekspertem, ale tym pochwalimy się już niebawem.