Seniorzy „Senior +” w Drobinie .

14 kwietnia gościliśmy Seniorów z Dziennego Domu  „Senior +” w Drobinie .
Seniorzy wraz z uczniami  ZSP Drobin wzięli udział w spotkaniu z Panią Wiolettą Majewska-Ulicka Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta w Płocku.

Pani rzecznik  poprowadziła zajęcia na temat gwarancji, rękojmi i zakupów w sieci.  Uczniowie wraz z Seniorami  nabyli praktyczne umiejętności, przydatne w codziennych sytuacjach, takich jak zakupy w sklepie czy w Internecie, składanie reklamacji, odróżnienie reklamacji od gwarancji.

Wszyscy z zaciekawieniem słuchali o tym, jakie prawa przysługują kupującemu i jakie obowiązki spoczywają na sprzedawcy. Dowiedzieli się również o bezpiecznym dokonywaniu zakupów na odległość oraz poza lokalem przedsiębiorcy. I najważniejsze jaką pomoc można uzyskać od Rzecznika Praw Konsumenta.

Na zakończenie, uczestnicy spotkania otrzymali broszury z informacjami przedstawiającymi instytucje zajmujące się ochroną praw konsumentów.