Wyjazd na AGRO SHOW

23 września 2022 roku – dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta i Gminy Drobin – uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGRO SHOW, zorganizowanej przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Bednarach.

AGRO SHOW od lat postrzegane jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych.

Rolnictwo to jeden z najważniejszych sektorów gospodarki, który wciąż się zmienia. Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na żywność, a ekologiczne rozwiązania mają bardzo znaczący wpływ na funkcjonowanie wielu gospodarstw. Cyfrowe rozwiązania i technologiczne nowinki mają zadanie usprawnić pracę rolników, a jednocześnie wpłynąć pozytywnie na naszą planetę.

Uczniowie mogli  zapoznać się z najnowszą technologią w branży rolniczej, jak również zobaczyć maszyny do pielęgnacji i ochrony roślin. Targi miały również aspekt edukacyjny, odbyły się różne prelekcje, wykłady i konkursy.

W jednym z takich konkursów nasz uczeń – Kacper Baczyński – zajął II miejsce i otrzymał cenną nagrodę rzeczową.