Uczeń Technikum w Drobinie z tytułem Finalisty Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Uczeń klasy 4 Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Drobinie Adrian Gajewski został Finalistą LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Po przejściu etapów szkolnego i okręgowego Adrian zakwalifikował się do części pisemnej, a następnie ustnej etapu centralnego.
Uzyskany wynik dał uczniowi uprawnienia do tytułu Finalisty, co z kolei uprawnia do zwolnienia z egzaminu maturalnego z języka polskiego (poziom podstawowy, rozszerzony i część ustna), a zwolnienie jest równoznaczne z otrzymaniem 100% punktów.
Warto zaznaczyć, że w olimpiadzie polonistycznej brali udział uczniowie nie tylko z Polski, ale też z innych krajów europejskich.
Nad tokiem przygotowań ucznia do poszczególnych etapów olimpiady czuwał i opiekę merytoryczną sprawował Pan Andrzej Łopata
     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.