Dzień Otwarty ZSP w Drobinie

We wtorek, 6 czerwca 2023 r. przestrzeń naszej szkoły zamieniła się w prawdziwe targi edukacyjne.

Już przy wejściu odwiedzających ósmoklasistów witały stoiska zorganizowane z okazji Dnia Europejskiego.

Piętro pierwsze zostało zagarnięte przez naszych Gości, którzy wspierają nas w utworzeniu nowych kierunków kształcenia w Liceum: klasy mundurowej policyjno-prawnej z elementami technik śledczych oraz klasy mundurowej strażackiej z ratownictwem medycznym.

Tu ósmoklasiści mogli zobaczyć pokaz mieszanych sztuk walki i akrobatyki sportowej, przygotowany przez Pana Marcina Gajewskiego, który od 1 września 2023 r. będzie w naszej szkole realizował autorski program wychowania fizycznego.

Niezwykle liczna reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Płocku: komisarz Sławomir Sobociński, asp. Krystyna Kowalska, pani Marlena Szymczak – pracownik cywilny,  asp. Daniel Białak wraz z psem Luną – główną atrakcją Dnia Otwartego – oraz Oddział Prewencji Policji w Płocku, przybliżyła ósmoklasistom specyfikę tego jakże odpowiedzialnego zawodu. Przed wejściem do szkoły zaparkował duży samochód Oddziału Prewencji wraz z wyposażeniem, które mogli obejrzeć odwiedzający.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Drobinie pod kierunkiem Pana Michała Miszewskiego opowiedzieli, z jakimi wyzwaniami mierzą się strażacy i zaprezentowali część sprzętu, z którego korzystają.

Pozostałe pomieszczenia pierwszego piętra i piętro drugie zajęły stanowiska prezentujące specyfikę zawodów, w których kształcimy, ale także dodatkowe działania, w których mogą nasi uczniowie uczestniczyć: projekt Erasmus+ oraz  kółko programistyczne w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

W tym dniu pełnym wrażeń gościliśmy ósmoklasistów ze szkół podstawowych w Drobinie, w Rogotwórsku i Cieszewie. A w organizację przedsięwzięcia byli zaangażowani nauczyciele, uczniowie i pracownicy obsługi ZSP w Drobinie.