Społeczność ZSP w Drobinie solidarna z Ukrainą

W sobotę, 2 kwietnia, do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Drobinie przybyły dzieci narodowości ukraińskiej wraz ze swoimi mamami. Wszyscy uczestnicy spotkania integracyjnego są zakwaterowani na terenie Drobina i to właśnie lokalne władze wyszły z inicjatywą zorganizowania przez społeczność naszej szkoły dnia zabaw dla dzieci ukraińskich.

Koordynatorka spotkania, Pani Ewa Bucholc, wraz z Paniami: Martą Kinalską, Agnieszką Lemanowicz, Izabelą Kraśniewską, Julitą Taflińską i Dagmarą Chojnacką-Marczak zorganizowały szereg atrakcji dla dzieci w różnym wieku. Było układanie puzzli, budowanie z klocków, prace ręczne techniką decupage`u, a nawet własnoręcznie przygotowane słodkie wypieki.

Dzieci w wieku od 19 miesięcy do 13 lat świetnie się bawiły, skorzystały ze słodkiego, własnoręcznie przygotowanego poczęstunku, spędziły czas w towarzystwie i pod opieką starszych koleżanek i kolegów z Technikum w ZSP w Drobinie: Oliwii Lewandowskiej, Justyny Kozłowskiej, Oliwii Gajewskiej, Adriana Gajewskiego i Jakuba Cybulskiego.

Było zwiedzanie szkoły, była niespodzianka, którą dostarczyli Pan Burmistrz Krzysztof Wielec i Pan Sekretarz Piotr Jarzębowski – kabanosy od Firmy Olewnik.