Stanowiska egzaminacyjne dla informatyków

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk po raz pierwszy przystąpią do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. W związku z tym szkoła stanęła przed poważnym problemem, dotyczącym przygotowania i wyposażenia stanowisk egzaminacyjnych. Koszt jednego takiego stanowiska, zgodnego z wykazem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej to ok. 4 tysiące zł, a my potrzebujemy aż sześć stanowisk.

Na razie, dzięki wsparciu takich instytucji, jak  Cyfrowy Polsat & Polkomtel oraz Spółek Orlen Projekt S.A., Orlen Serwis S.A., a także środkom z budżetu Szkoły, udało nam się wyposażyć trzy pełne stanowiska na egzamin. Brakuje jeszcze trzech. Egzamin nasi uczniowie będą zdawali pod koniec czerwca, więc może, dzięki pomocy Pana Burmistrza Grzegorza Szykulskiego, który nam kibicuje i pomaga pozyskać sprzęt komputerowy, uda nam się uzyskać wsparcie kolejnych instytucji.

Niektóre elementy wyposażenia już mamy do trzech kolejnych stanowisk, koszt brakującego sprzętu to około 8 tysięcy zł.